Вихід на ринок

Створення та запуск MVP стартапу на ринку сільгоспземлі

Створення та запуск стартапу MVP на ринку землі сільськогосподарського призначення

Відкриття земельного ринку та нова бізнес-ідея

З 1 червня 2021 року частково знято заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Тож фізичні особи можуть купувати та продавати свою землю. Тепер власником землі може стати кожен громадянин України. З 1 липня 2021 року фізичні особи можуть купувати землю (до 100 га). З 1 січня 2024 року юридичні особи можуть купувати землю до 10 тис. га.

Ринок землі є дуже привабливим для нових бізнесів та стартапів, оскільки потребує послуг для полегшення пошуку активів, платформ для торгів, документообігу, налагодження взаємодії між продавцями, покупцями, інвесторами, оцінювачами та нотаріусами.

Про ринок землі

Відкрився ринок землі 24 млн га землі, що належить 7 млн ​​українців.

Сьогодні середня ціна покупки 1 га землі становить 50451,27 грн, а орендна плата – 3425 грн.

Земля сільськогосподарського призначення в Україні є стабільним і надійним активом з високою потенційною прибутковістю. Експертні оцінки сходяться в прогнозах зростання ринку землі до 200% до 2024 року. Це робить оренду земельних паїв привабливим пасивним доходом із річним темпом зростання 12% і більше.

В Україні 7 мільйонів власників землі сільськогосподарського призначення

212 млрд грн обсяг інвестиційного ринку

Створення MVP

Нам подзвонила команда стартапу із новою ідеєю. Завдання полягало в перевірці гіпотез, створенні першого MVP та залученні клієнтів. Ми створили 2 основні гіпотези:

  • Кількість угод з продажу земель сільськогосподарського призначення буде незначною через відсутність пропозицій від власників.
  • Висока диференціація цін через незнання фактичної собівартості. Процес ускладнюватиметься, бо немає досвіду управління ринком землі.

Ми створили MVP – веб-сайт MiyPay, який став цифровим помічником для пошуку землі для інвестицій, а потім управління інвестиціями. Тут ми розмістили контент про ринок землі та відповіді на поширені запитання: скільки це коштує та як формується ціна.

Підхід до брендингу, неймінгу та позиціонування

Щоб якомога швидше запустити MVP, ми відмовилися від комплексного брендування. Перед офіційним виходом на ринок було вирішено використовувати рішення швидкого брендингу:

  • швидко сформувалася назва, зрозуміла кожному
  • був створений логотип без детального опрацювання

Співбесіда з клієнтом

Ми спілкувалися з 2 сегментами власників – тими, хто отримав землю у спадок, і тими, для кого вона є джерелом доходу.

На основі результатів 15 інтерв’ю та ключових спостережень ми спростили попередні гіпотези та висунули нові. Нові гіпотези були відображені в MVP 1.0 і змінено механізм платформи. На основі результатів першого залучення клієнтів на MVP ми дійшли висновку, що ціннісну пропозицію та саму концепцію необхідно розгорнути на «інвестиційній» платформі. Завдяки тесту ми придумали поворот (зміну концепції) від землевласників до тих, хто інвестував би в це. Ми створили прототипи нової концепції, які знаходяться на етапі запуску.

РЕЗУЛЬТАТИ MVP 1.0

Ми створюємо прототип веб-платформи для інвестицій, де користувач має можливість керувати своїм земельним банком і відстежувати нові інвестиційні можливості.

Поради для команд, які починають технологічні стартапи:

1. Не розробляйте та не інвестуйте в розвиток, доки не знайдете повторювану модель продажів.

2. Залучайте клієнтів демонстрацією за допомогою контенту та визначте пріоритетність персоналізованих комунікацій на ранніх етапах.

3. Висувайте гіпотези і будьте готові до того, що більшість із них можуть не підтвердитися. Реальний ринок і клієнти часто думають інакше, ніж ви.

4. Використовуйте рішення без коду в інструментах створення MVP, маркетингу та просування.

Деякі інші круті речі

Дивіться інші проекти